12 sposobów na zwiększenie ruchu na stronie internetowej

Jeśli chcesz zwiększyć ruch na firmowej stronie internetowej, przyciągnąć nowych klientów i zatrzymać obecnych – ten artykuł będzie Ci bardzo przydatny. Przyjrzymy się sposobom zwiększenia ruchu w witrynie, wzrostu konwersji oraz rozbudowania bazy potencjalnych klientów.

1. Popraw stare teksty

Optymalizując zawartość, aktualizując teksty i opisy możesz mocno podnieść pozycję witryny firmowej w wyszukiwarce, a tym samym zwiększyć ruch.

2. Uzupełnij stronę internetową nowymi treściami

Najlepszym sposobem na zwiększenie ruchu w witrynie jest utworzenie dodatkowych podstron. Jeśli firma jeszcze nie ma bloga lub nie posiada podstrony z galerią zdjęć (np. produktów, czy usług) – to właśnie one będą dobrym rozwiązaniem dla tworzenia nowych treści.

3. Publikuj regularnie

Jak już stworzysz dodatkowe podstrony, zaczniesz prowadzić bloga, itp., to rób to w sposób regularny i przemyślany. Pamiętaj, że wszystkie dodawane treści i materiały musza spełniać następujące wymogi: przyciągać uwagę, zainteresować klienta, skłonić do zakupu lub kontaktu.

Zobacz projekty stron i cennik

Zobacz projekty i cennik

4. Zbadaj swoją grupę docelową

Jest to jeden z głównych kroków do zwiększenia ruchu w witrynie. Znając odbiorców, możesz zmaksymalizować jakość swoich treści. Jak będziesz publikować materiały, których szukają i potrzebują internauci – zyskasz ich lojalność. A lojalni czytelnicy, subskrybenci – staną się stałymi klientami.

5. Pamiętaj o słowach kluczowych

Używając np. Google Scheduler zbuduj bazę słów kluczowych, następnie używaj je w publikowanych treściach. Tematy i słowa kluczowe powinny być rzetelnie dobierane i przemyślane. Od tego zależy sukces zwiększenia ruchu w witrynie. Nie warto jednak przesadzić. Tekst powinien być uporządkowany, różnorodny, czytelny i interesujący, z odpowiednimi ilustracjami i zdjęciami. Przesadne używanie słów kluczowych jest odbierane w negatywny sposób.

6. Realizuj kursy online

Zrób szkolenia, warsztaty i webinary dla swoich odbiorców – pokaż to na czym się znasz. Trend ten zyskuje na popularności, ponieważ pozwala uczyć się bez wychodzenia z domu, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Klienci, otrzymując wartość dodatkową, będą bardziej lojalni i skłonni do zakupu Twoich produktów i usług.7. Zwróć uwagę na atrybut Alt w obrazach i ilustracjach

Bardzo ważne jest, aby zdjęcia w tytule miały słowa lub frazy kluczowe. Roboty odczytują atrybut ALT i na jego podstawie analizują obraz, co ma wpływ na pozycję w wyszukiwarkach oraz zwiększenie ruchu na stronie.  

8. Udostępniaj materiały wideo

Dobrym sposobem są także materiały wideo. Dzięki filmom w łatwy i atrakcyjny sposób zaprezentujesz swoją ofertę, sposób korzystania lub zamówienia, recenzje klientów, itd. 

9. Google Moja firma

Jeśli zarejestrujesz swoją firmę w Google, to będzie ona pojawiać się na Mapach Google, co ułatwi wyszukiwanie lokalne. Wygoda korzystania z tego narzędzia polega m.in. na tym, że klient może wygodnie przeglądać krótkie informacje: zdjęcia, godziny pracy, telefon i adres, itp.10. Na swojej stronie dodawaj linki do innych artykułów i stron

Ale tylko do witryn o wysokiej jakości, wiarygodnych. Nie warto przesadzać i publikować linków, które nie są powiązane z treścią.

11. Rozpowszechnij linki do swojej witryny

Aby robić w sposób ciągły i regularny, najlepiej zatrudnić osobę, która dobrze zna się na marketingu szeptanym.

12. Popracuj nad interfejsem oraz grafikami

Strona powinna przyciągać uwagę i być atrakcyjna pod względem designu, ciekawych grafik czy prezentacji. Oryginalny projekt graficzny strony przyciągnie nowych użytkowników. Ilustracje i obrazy pomogą użytkownikom szybciej zapoznać się z informacjami i pozwolą zaoszczędzić czas. Warto pamiętać, że 65% ludzi – to wzrokowcy, którzy szybciej i lepiej zapamiętują informacje wizualne. Wykorzystaj tą wiedzę i twórz częściej infografiki.